Wersje językowe
Waluty
Blog kategorie
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci

Hibiskus to kwiat niezwykle elegancki i delikatny, o krótkiej żywotności. Jest symbolem kobiecości, młodości oraz pozytywności, a podczas naszej duchowej podróży przypomina nam o radości i dostrzeganiu prawdziwego piękna w najprostszych, codziennych czynnościach.

Dla Polinezyjczyków jest to święty kwiat, często noszony przez kobiety na znak wierności - mężatki wpinają go we włosy po prawej stronie głowy, dziewczęta niezamężne - za uchem po lewej. Kwiat hibiskusa to narodowy symbol Korei Południowej (umieszczany nawet na banknotach). Można dostrzec go w godle Hawajów.

 

Hibiskus z kolibrem

Co oznacza Hibiskus?

Prawdziwa miłość – jeśli jesteś zakochany i uważasz, że osoba, którą kochasz, jest właśnie „dla Ciebie”, możesz przekazać jej ten kwiat. Możesz być pewien, że za pomocą tego gestu pokażesz swoje emocje. To prawda, że trudno jest znaleźć prawdziwą miłość, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, ale jeśli Twoje emocje są szczere i jesteś pewny swojej miłości, nie musisz się martwić. Ten kwiat pomaga zrozumieć emocje, przyznać się do nich i zdobyć ukochaną osobę.

Szczerość – ten kwiat jest symbolem szczerości. Jeśli chcesz wyrazić swoje emocje, powinieneś zdecydować się na hibiskus. Uczciwość jest najważniejszą cechą i wartością człowieka. Uczciwość znajduje odzwierciedlenie najpierw w nas, a następnie w innych ludziach. Należy pamiętać, że każdy człowiek grzeszy i że każdy ma prawo popełniać błędy, ale ważne jest, aby wyciągać wnioski z tych błędów i nigdy więcej ich nie powtarzać.

Piękno – oprócz symboli szczerości, hibiskus może być symbolem piękna. Tutaj jednak rozumiemy bardzo ważną wiadomość. Każde zewnętrzne piękno jest przemijające i nie trwa wiecznie. Ważna jest świadomość tego, że każda osoba jest piękna na swój sposób. Jeśli zdecydujesz się wręczyć hibiskus, przekażesz tej osobie wiadomość, że jest ona dla Ciebie wyjątkowa i ma szczególne miejsce w Twoim sercu.

Długoterminowe relacje – ten kwiat oznacza także długie relacje, w których partnerzy są oddzieleni od siebie. Są to przede wszystkim szczere połączenie pełne emocji i wielkiej pasji.

Koliber jest posłańcem serca i niesie dla nas przesłanie, że życie jest radością, harmonią, pięknem i różnorodnością. Pozioma ósemka, którą kreśli swoimi skrzydłami w locie, symbolizuje promieniowanie duchowego światła na Ziemię i wskazuje na doskonalenie człowieka.

źródło wiedzy: abcflorysty.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl