Vector Equilibrium złoty-równowaga wektorowa

Dostępność: brak towaru
Cena: 2 400,00 zł 2400.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Równowaga Wektorowa – Vector Equilibrium - Sześcio-ośmiościan to szczególna bryła, w której wszystkie wektory sił równoważą się wzajemnie, tworząc stan idealnej równowagi. 

Nazwa bryły "sześcio-ośmiościanu" bierze się stąd, że bryłę tą można otrzymać ŚCINAJĄC wierzchołki zarówno sześcianu jak i ośmiościanu.

Vector E. wzmacnia świadomość bycia w harmonii z sobą i z otaczającym światem

Wisior wykonany jest w złocie próby 585 (14k). Poddany precyzyjnej i czasochłonnej obróbce ręcznej. Bardzo wiernie odtwarza wszystkie proporcje oryginalnej bryły. Wygląda bardzo dobrze i może być wygodnie noszony na długim - 65/80cm łańcuszku jako wisior.

Wysokość: ok 19mm 

Waga: około 4,58g

WISIOR WYKONUJĘ NA ZAMÓWIENIE PO UPRZEDNIM PODPISANIU UMOWY NA WYKONANIE USŁUGI. W PRZYPADKU CHĘCI ZAKUPU UPRZEJMIE PROSZĘ O KONTAKT E-MAILOWY BĄDŹ TELEFONICZNY (606219299) 

"Szczególna właściwość sześcio-ośmiościanu (równowagi wektorowej) Buckminster Fullera polega na tym, że można go przekształcać według określonego wzoru i otrzymując kolejno dwudziestościan, ośmiościan i czworościan, czyli trzy z pięciu brył platońskich.  Dan Winter w filmie "Purpose of DNA"  bawi się widoczną na poniższej animacji zabawką pokazując taniec Jitterbug, czyli to  w jaki sposób wyjściowy sześcio-ośmiościan przekształca się w dwudziestościan, ośmiościan i na końcu czworościan. 

Jitterbug, czyli taniec "równowagi wektorowej" Richarda Bucminster Fullera. Jitterbug to nazwa tańca akrobatycznego i w naszym kontekście jest to po prostu metafora opisująca przekształcenia w obrębie sześcio-ośmiościanu - równowagi wektorowej. 

http://www.swietageometria.info/images/stories/Leszek/NassimJitter/jitterbyg%20dan.gif

"Reasumując, taniec Jitterbug operuje wektorami sześcio-ośmiościanu, które przekształcają się czy reorganizują  w inne systemy (kształty, bryły) które na poziomie fizycznej czy chemicznej manifestacji dają różne fizyczne i chemiczne właściwości.  Można to sobie odnieść do kształtów różnych cząsteczek chemicznych, które dzięki owym "różnicom kształtów" dają nam substancje o różnych właściwościach.  Ostatecznie  i nieco upraszczając tak właśnie wygląda świat  z perspektywy świętej geometrii -- RÓŻNICE JAKOŚCIOWE, które obserwujemy w świecie są konsekwencją różnic w kształtach i zawartych w nich proporcji. Wyjściowa, jednorodna substancja wszechświata organizuje się więc według geometrycznych wzorów, dając nam wielkie zróżnicowanie świata w którym żyjemy."

źródło: www.swietageometria.info

 

 

 

 

 

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl